Kategorie

Výrobci

Sada na opravu čelního skla VERSACHEM 90110 glass repair kit

Sada na opravu čelního skla VERSACHEM 90110 glass repair kit

Zcela spolehlivý výrobek na trvalou opravu všech druhů poškození čelního skla (dlouhé praskliny typu "pavouk", bodové průrazy od kamínků atd.) - glass repair kit. Snadné použití podle podrobného návodu.

Více informací


355,00 Kč vč. DPH

9991321

Versachem

Dostupnost: Na objednávku cca 1 týden

Zcela spolehlivý výrobek na trvalou opravu všech druhů poškození čelního skla (dlouhé praskliny typu "pavouk", bodové průrazy od kamínků atd.) - glass repair kit. Snadné použití podle podrobného návodu.

Komponenty této soupravy jsou podobné těm, které používají ve specializovaných servisech a proto jsou zárukou kvalitní opravy. Sada na opravu prasklin čelního skla je vhodná na odstranění drobných poškození (do 3 cm) typu „oko“ nebo „hvězda“ a nedá se použít na dlouhé praskliny typu „pavouk“. Při opravě postupujte podle níže uvedeného návodu.

Součástí sady je pryskyřice citlivá na UV paprsky. Opravu provádějte na stinném místě, poté po vytvrdnutí vystavte slunečnímu světlu. Při opravě musí mít čelní sklo pokojovou teplotu! Podle ročního období zapněte před opravou topení či klimatizaci pro dosažení optimální teploty. Při opravě používejte ochranné brýle a rukavice. Dbejte, aby se látka nedostala na lakované povrchy karoserie. Abyste předešli poškození, přikryjte kapotu vozu. Dále budete potřebovat ostrý nůž nebo čepel.

POUŽITÍ:

  1. Pomocí přiloženého špendlíku odstraňte volné úlomky skla z praskliny. Plochu kolem poškození očistěte a vysušte čistou textilií nebo papírovým ubrouskem.
  2. Z jedné strany samolepícího kroužku odstraňte krycí folii a nalepte touto stranou a štítkem nahoru na sklo tak, aby jeho vnitřní otvor ohraničoval střed nebo nejhlubší bod praskliny.
  3. Odloupněte druhou krycí vrstvu a na samolepku pevně přitiskněte podstavec, přičemž dbejte, aby okraje a štítky obou komponent byly v zákrytu.
  4. Odstraňte víčko a odstřihněte špičku tuby s pryskyřicí. Tubu pak vsuňte do hrdla podstavce a opatrným stiskem ho naplňte látkou tak, aby nedošlo k vytékání. Zbytek pryskyřice uzavřete a uschovejte pro další použití.
  5. Nyní vsuňte do hrdla podstavce injektor a zatímco ho jednou rukou pevně přidržujete, druhou rukou vytáhněte jeho píst a zajistěte ve spodním zářezu. K zajištění slouží drátěná klipsa nacházející se na injektoru. Nechte v této poloze 10 minut.
  6. Na několik sekund vytáhněte injektor z podstavce a poté opět pevně vsuňte zpět. Zatímco ho jednou rukou pevně přidržujete , druhou rukou stlačte jeho píst a zajistěte v horním zářezu. Nechte v klidu v této poloze 20 minut.
  7. Odpojte a odložte injektor a ostrou čepelí opatrně oddělte štítek podstavce včetně samolepky od skla. Uchopte za uvolněný konec a pomalu odloupněte celý podstavec. místo vytřete do čista.
  8. Z tuby naneste 1 - 2 kapky pryskyřice na střed praskliny a přikryjte žlutou folií, která je součástí sady. Čepelí vytlačte případné bubliny. Přemístěte vůz na přímé slunce a nechte vytvrdnout asi 15 - 60 minut podle intenzity světla.
  9. Opatrně odloupněte žlutou folii a čepelí nože odstraňte zbytky pryskyřice tak, že ostří držíte v kolmé poloze a škrábete rychlými tahy dopředu - dozadu po skle. Pokud ve skle stále zůstává malá jamka, zopakujte postup od bodu 8.

Výrobce: Versachem USA

TOPlist